درباره وبلاگ
مدیر وبلاگ : پردیسنگار
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
پردیسنما؛ آئینه تمام نمای شهر جدید پردیس
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی نوشت: احمد اصغری مهرآبادی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر از تحویل ۹۰ درصد پروژه‌های مسکن مهر تا پایان سال ۹۴ خبر داد و گفت: مردم خانه‌ای که آماده نیست را نباید تحویل بگیرند.

احمد اصغری مهرآبادی، قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر روز سه شنبه ۱۶ دی در برنامه تلویزیونی "متن حاشیه" در شبکه سوم سیما حاضر شد و درباره پروژه مسکن مهر و سئوالات متقاضیان مسکن مهر توضیح داد.

وی گفت: در حال حاضر ۳۰۰ هزار واحد مسکونی مهر آماده تحویل است اما به دلیل تامین نشدن خدمات زیربنایی نمی‌توان واحدها را تحویل داد حال آنکه اغلب متقاضیان مستاجرند و به داشتن خانه نیاز دارند. متولی بخشی از خدمات زیربنایی مسکن مهر وزارت نیرو است که تا حد توانش همکاری کرده اما مشکلات اعتباری دارد، در واقع بدون پول کار پیش نمی‌رود اما وزارت راه و شهرسازی با کمک منابع داخلی خود حدود ۳۰۰ باب مسجد، مدرسه و کلانتری ساخت البته نیاز فراتر از این‌هاست.

مهرآبادی با اشاره به پیگیری‌های وزیر راه و شهرسازی در دولت برای تأمین خدمات زیربنایی مسکن مهر ادامه داد: وزیر راه و شهرسازی در عین انتقاد به این طرح ۱۰۰ درصد به اتمام پروژه مسکن مهر اعتقاد دارد و به طور مرتب پیگیر روند اتمام مسکن مهر از بنده و سایر معاونین هست و افزایش ۵ میلیونی وام مسکن مهر نیز یکی از ثمره های پیگیری‌های وزیر است.بر این اساس مقرر شد کارگروهی با حضور نمایندگانی از وزارت نیرو، وزارت راه و شهرسازی و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برای برآورد میزان اعتبارات مورد نیاز خدمات زیربنایی تشکیل و نتیجه برآورد تحویل اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور شود. به همین دلیل ۳۶ جلسه کارگروه برگزار و  اعتبار مورد نیاز ۵ هزار و۶۰۰ میلیارد تومان برآورد شد تا خدمات زیربنایی مورد نیاز مسکن مهر را وزارت نیرو تأمین کند.

وی توضیح داد: صورت جلسه این نشست‌ها به معاون اول رییس جمهور عرضه و مقرر شد تا شهریورماه امسال ۷۰۰میلیارد تومان از دکتر محمدباقر نوبخت رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و ۳۰۰ میلیارد تومان از حمید چیت‌چیان وزیر نیرو دریافت کنیم که تاکنون هیچ پرداختی صورت نگرفته است که شاید این عدم پرداخت به دلیل مسایل مالی کشور بود. همچنین باید هزار میلیارد تومان نیز در شش ماه دوم امسال دریافت کنیم که این اعتبار نیز پرداخته نشده و در لایحه بودجه هم نیامده است. اکنون لایحه نهایی اعتبار این پروژه در کمیسیون عمران مجلس مطرح است، همه نمایندگان موافق به کمک کردن در تکمیل و تحویل این پروژه‌اند.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر با بیان اینکه ما در خواست ۳ هزار میلیارد تومان اعتبار کردیم که تصویب شد و یک هزار میلیارد تومان از این اعتبار صرف خدمات فرهنگی و دو هزار میلیارد تومان صرف خدمات زیربنایی می‌شود، گفت: این پول لازم است و اگر دولت آن را تامین نکند مردم توانایی پرداخت این هزینه را ندارند. دولت باید این هزینه را پرداخت کند زیرا روح قانون ساماندهی کمک به اقشار کم درآمد است. همچنین یکی از نتایج جلساتی که با معاون اول رئیس جمهور داشتیم، افزایش وام ۲۵ میلیون تومانی به ۳۰ میلیون بود.

وی یادآور شد: در نیمه دوم سال ۹۱ به دلیل تشدید تحریم‌ها و تورم قیمت مصالح ساختمانی، دستمزدها و نرخ حمل و نقل هزینه‌ها افزایش یافت که تاثیر مستقیمی بر قیمت تمام شده مسکن مهر گذاشت. این اتفاق پیش‌بینی نشده باعث فشار بر متقاضیان مسکن مهر شد. برای اینکه این پروژه مسکوت نماند طی دو دستورالعمل مقرر شد به ترتیب متری ۴۰ هزار تومان و ۱۰ هزار تومان به قیمت‌ها واحدها اضافه شود چون سازنده‌ها این هزینه را پیش‌بینی نکرده بودند نمی‌توانستند آن را از جیب خود بپردازند و فشار به مردم آمد. در نتیجه ما برای ایجاد توازن میان متقاضی و طرف عرضه وام ۲۵ میلیون تومانی را به ۳۰ میلیون افزایش دادیم.

مهرآبادی اضافه کرد: با مجوز شورای پول و اعتبار مقرر شد ۳ هزار میلیارد تومان به سقف کلی تسهیلات اضافه شود و بانک مسکن موظف شد این تسهیلات را از مهرماه امسال در اختیار متقاضیان قرار دهد، این ۵ میلیون تومان کمک برای آورده مالی متقاضی است؛ متقاضی باید از جیبش می‌داد اما این پول را ندارد ما کمک کردیم تا آن را بپردازد.

 

برنامه‌های زمانی و پایانی برای پروژه مسکن مهر

اصغری مهرآبادی با اشاره به دو میلیون و ۳۰۰ هزار مورد قراداد امضا شده مسکن مهر تأکید کرد: از این تعداد، یک میلیون و ۲۵۲ هزار واحد افتتاح شده است که تا پایان سال ۲۰۰ هزار واحد دیگر آماده افتتاح می‌شود.

وی با بیان اینکه برنامه وزارت راه و شهرسازی برای اتمام مسکن مهر پایان سال ۹۴ است اما شرایط در تحویل واحدها تاثیرگذار بود، گفت: اگر این افزایش تسهیلات ۸ ماه قبل به دستمان رسیده بود، صد در صد پروژه‌های مسکن مهر تا پایان سال ۹۴ به پایان می‌رسید اما قطعا تاخیر در آن باعث شد بخش ناچیزی از پروژه‌های ما به سال۹۵ موکول شود. بالغ بر ۹۰ درصد واحدهای مسکن مهر تا پایان سال ۹۴ تحویل داده می‌شود و ۱۰ درصد باقی مانده را در سال ۹۵ تحویل خواهیم داد. البته احداث پروژه‌های پردیس که در سال ۹۱ آغاز شده فعلا تمام نخواهد شد.

وی افزود: ما ظرف یک ماه اخیر در ۵۱ جلسه وضعیت پروژه‌های تعاونی را بررسی کردیم تا مشکلات و عارضه‌های آن را مشخص کنیم و برای هر استان ۵۰ تصمیم گرفته شد.

 

افزایش بهای مسکن مهر غیرقانونی نیست

مهرآبادی افزایش بهای مسکن مهر را قانونی توصیف کرد و گفت: قیمت مصالح ساختمانی و دستمزدها افزایش یافت و چه کسی باید آن را پرداخت می‌کرد، مردم باید هزینه تمام شده واحدهای خود را بپردازند اما در تفاهمنامه آمده است که اگر قصوری از سوی پیمانکار صورت گرفت، بابت هر ماه دیرکرد نیم درصد بپردازد و ما این هزینه را از آورده مردم کسر خواهیم کرد اما اگر قصوری نشد اجازه نداریم حق پیمانکار را ضایع کنیم. در واقع دولت نقش هدایت، هماهنگی و نظارت را برعهده دارد، وظیفه دولت در قبال تعاونی مسکن واگذاری زمین و تامین تسهیلات بوده و هرگز آن را رها نکرده و از محل یارانه‌های مسکن به آماده‌سازی پروژه‌ها کمک می‌کند.

اصغری در پاسخ به یک طرفه بودن قرارداد مسکن مهر با متقاضیان، با اشاره به نقش هدایتی، هماهنگی و نظارتی دولت در مسکن مهر، اظهار داشت: دولت با وجود نقش نظارتی خود و تامین تسهیلات و واگذاری زمین از سوی تعاونی ها، به چند طریق به متقاضیان کمک کرده است.

وی ادامه داد: دولت برای مسکن مهر اقداماتی نظیر عرضه زمین رایگان، ارایه وام ارزان، تقبل ۵۰ درصد هزینه‌‌ عوارض ساختمانی و کمک در مالیات و بیمه مردم را انجام داد. قطعا تا پایان سال ۹۴ بیش از ۹۰ درصد واحدهای مسکن مهر تحویل داده می‌شود و این افزایش وام نیز بر سرعت تحویل واحدها تاثیرگذار است. در حقیقت این ۵ میلیون تومان در اتمام و تکمیل این پروژه موثر است و مردم هم اگر آورده خود را تکمیل کنند این پروژه به سرعت تمام می‌شود.

وی با اشاره به کمک این افزایش وام به آورده متقاضی خاطرنشان کرد: با این افزایش به عنوان مثال متقاضیان مسکن مهر «پردیس» که ملزم به پرداخت ۱۲ میلیون شده بودند، باید هفت میلیون تومان پرداخت کنند.

 

از متقاضیان پروژه‌های پردیس سلب امتیاز نمی‌شود

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر گفت: در پروه‌های پردیس سلب امتیاز نمی‌شود و باید به مردم فرصت دهیم تا پول بدهند که واحدها به سرعت ساخته شوند، هر چه این روند طولانی تر شود به ضرر مردم است. مردم باید فکر کنند که آیا اگر دولت کمکشان نمی‌کرده با این پول می‌توانستند صاحب خانه شوند. الان از منابع داخلی و اراضی خود داریم برای خدمات زیربنایی و روبنایی کمک می‌کنیم و از محل فروش اراضی دولتی این هزینه را پرداخت می‌کنیم در حالی که این اقدامات وظیفه ذاتی وزارت راه و شهرسازی نیست.

وی درباره پیمانکارانی که کار را رها کردند گفت: باید با این پیمانکاران برخورد صورت گیرد چون نباید پروژه تعطیل شود. اگر پروژه در مرحله‌ای است که باید تامین دلیل شود باید کارشناس رسمی دادگستری وارد عمل شود و پس از تامین دلیل کار را به پیمانکار جدید بسپارد و پیمانکارانی که پس از اخطارهای ما همکاری نکنند و کار را رها کرده باشند نامشان در لیست سیاه قرار می‌گیرد تا در هیچ جای ایران به آن‌ها کار ندهند.

مهرآبادی اظهار کرد: الان در پروژه پردیس ۲۰ هزار واحد مسکونی آماده داریم اما وزارت نیرو نتوانسته است آب، برق و مخازن آن را تامین کند بنابراین واحدها تحویل داده نشده‌اند. در این دولت حدود ۳۳۰ هزار واحد مسکونی کار ساختن‌شان به پایان رسید و ۲۵۰ هزار واحد را افتتاح کردیم و ۲۰۰ هزار واحد آماده افتتاح‌اند. برنامه‌ریزی کردیم پروژه‌های آماده افتتاح را از هفته آینده تا پایان امسال افتتاح کنیم.

وی در ادامه درباره امکانات محدود برخی مسکن مهر در سراسر ایران که باعث ناراحتی ساکنانش شده است، توضیح داد: برای تحویل خانه‌های مهر اعلام کردیم که واحدها باید از همه نظر کامل شوند. متاسفانه برخی تعاونی‌های مسکن به حرف ما گوش نکردند یا مردم به زور واحدها را تصرف کردند بنابراین برخی واحدها از امکانات کافی برخوردار نبودند. ما از اول مخالف این نوع تحویل بودیم و هستیم، مردم خانه‌ای که آماده نیست را نباید تحویل بگیرند./

چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۵

 چهارشنبه 17 دی 1393 :: نویسنده : پردیسنگار

پنجشنبه 18 دی 1393 09:23 ب.ظ

http://mihanblog.com/public/public/user_data/template/2099937/icon-nazar.png

اینا تازه علی الحسابه!!!

پنجشنبه 18 دی 1393 07:04 ب.ظ

پردیسی ها

http://mihanblog.com/public/public/user_data/template/2099937/icon-nazar.png

سلام دوست عزیز
درج رایگان تخصص و کسب و کار شما در بزرگترین سایت منطقه
www.pardisiha.com

پنجشنبه 18 دی 1393 06:38 ب.ظ

http://mihanblog.com/public/public/user_data/template/2099937/icon-nazar.png

فقط بیت رهبری مجلس و دولت کاری نمیکنن

پنجشنبه 18 دی 1393 06:03 ب.ظ

http://mihanblog.com/public/public/user_data/template/2099937/icon-nazar.png

یه جوری میگن دولت یک قدم جلو اوومد انگار وام را دولت میخواد بازپرداخت کنه، چند برابرش را مردم باید بریزن تو جیب بانک مرکزی که تبدیل به یک بنگاه بزرگ اقتصادی شده، پس این تصمیم به نفع بانک مرکزیه نه مردم!!!!
پس منتشو سر مردم نذارید لطفا!!

پنجشنبه 18 دی 1393 01:09 ب.ظ

hesam

http://mihanblog.com/public/public/user_data/template/2099937/icon-nazar.png

اقا تجمع دم بیت رهبری فقط حضرت اقاست که میتونه یقه این گردن کلفتارو بگیره دولت خود فروخته ی غرب زده

پنجشنبه 18 دی 1393 01:04 ب.ظ

hesam

http://mihanblog.com/public/public/user_data/template/2099937/icon-nazar.png

هر کی پول واریز کرد واقعا براش متاسفم.روحانی 2سال دیگه رای میخای دیگه اون موقع معلوم میشه کت تنه کیه.حالا هی به این مستاچرا زور بگو همه رقم بازی دربیار

پنجشنبه 18 دی 1393 10:22 ق.ظ

بدبخت بی خانه

http://mihanblog.com/public/public/user_data/template/2099937/icon-nazar.png

یعنی چی ؟ سال 95 تحویل یعنی چی ؟
7 میلیون بدیم چون وام شده 30 یعنی چی ؟
مگه ما به چه زبونی داریم حرف میزنیم والا فارسی میگیم نداریم به دین به پیغمبر نداریم چرا نمیفهمید مسئولین تازه شیرین بازی در میارین میگین از 12 میلیون 5 میلیون حذف میشه و متقاضی باید 7 میلیون بده بابا جم کنید این مسخره بازی هارو ما میگیم نداریم اینا نشستن کم و زیاد می کنن .
نداریییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییم
بفهمییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییید لطفا

پنجشنبه 18 دی 1393 12:08 ق.ظ

http://mihanblog.com/public/public/user_data/template/2099937/icon-nazar.png

مرگ بر منافق مرگ بر ریاکار فقط بازم تجمع ایندفعه کارو تموم کنیم بیت رهبری بریم تحصن

پنجشنبه 18 دی 1393 12:03 ق.ظ

بابا

http://mihanblog.com/public/public/user_data/template/2099937/icon-nazar.png

بابا چرا اصلا هیچ کسی به فکر مانیست چی فکر میکردیم چی شد مسکن مهر پردیس. حق مسلم ماست. اعتراض تجمع تحصن

چهارشنبه 17 دی 1393 11:59 ب.ظ

سارا

http://mihanblog.com/public/public/user_data/template/2099937/icon-nazar.png

تجمع وزیر بی کفایت استعفا استعفا خدایا نابود کن این دولت بی لیاقتو

چهارشنبه 17 دی 1393 11:56 ب.ظ

http://mihanblog.com/public/public/user_data/template/2099937/icon-nazar.png

عزیزان فقط اعتراض بریم تحصن غلط کردن آشغالها عوضیها بیچاره ها دیگه آبرو ندارن باید بریم تحصن آی اونایی که میگید مدارا بس کنید ما رفتیم داد زدیم پوله کم شده حالا تو میگی مدارا رفقا به دمش رسیده اگه تحصن نکنیم این عوضیها هر کاری بخوان میکنن آی مردم اعتراض اعتراض اعتراض اعتراض اعتراض اعتراض میشه همه باهم تو یه جبهه لطفا بعضی از بظاهر دلسوزان آیه یاس نخونن تو بازم بشین تو خونت ببین مردم چیکار میکنن ای رهبر عزیز به دادمون برس

چهارشنبه 17 دی 1393 10:18 ب.ظ

http://mihanblog.com/public/public/user_data/template/2099937/icon-nazar.png

خیلی پر رو تشریف دارن

چهارشنبه 17 دی 1393 09:46 ب.ظ


 
برچسب ها : مسکن مهر، مسکن مهر پردیس، احمد اصغری مهرآبادی، فاز 11، فاز 5، فاز 8، فاز 9،
شنبه 2 فروردین 1399 02:50 ق.ظ
Lou Redbord may be the new regional vice president of Coldwell Banker Residential
Brokerage within the Carolinas.
پنجشنبه 15 اسفند 1398 07:47 ب.ظ
While the move may have some short-term effects, few people believes that the new rules will
impact the market in the long-term. mortgage broker Parents with adult
children living in the home - for two reasons.v
سه شنبه 13 اسفند 1398 04:17 ب.ظ
To order copies of Toronto Star articles, please check out:.
www.worldfoodvision.com Housing affordability could deteriorate in markets across Canada when the
federal government moves on with proposed changes to residential mortgage regulations, says the British Columbia Real Estate Association (BCREA).v
دوشنبه 4 آذر 1398 12:08 ق.ظ
3 around the list was Philadelphia, where residents spend 40 percent of the pay on housing.

mortgage calculator canada New mortgage rule changes not yet felt in new
single-family market.v
چهارشنبه 29 آبان 1398 12:53 ب.ظ
Our lower priced product is selling faster than the higher price product,
but that has not been due to people not qualifying for any higher mortgage,” he adds.
mortgage calculator canada But the giant bank
co-operative was mainly interested in Laurentian's sister insurance
unit and shortly spun off the lender to fend for itself.v
دوشنبه 27 آبان 1398 12:27 ب.ظ
Davies also said he's got no assets, has lost his home and business, and has large debts outstanding, including money owed
for unpaid taxes that he cannot pay. www.youtube.com The majority in the people that work
there do not want to live there.v
شنبه 18 آبان 1398 07:43 ق.ظ
She also served because the general counsel with the timberland and
forest products company. mortgage rates canada His students recently performed kung fu along
with a lion dance in a fundraising event organized with the Lions
Club to boost funds for equipment for BC Children's Hospital.v
دوشنبه 1 مهر 1398 02:19 ب.ظ
good article
دوشنبه 1 مهر 1398 12:10 ب.ظ
good article
دوشنبه 1 مهر 1398 12:09 ب.ظ
خبر باحالی بود
پنجشنبه 6 تیر 1398 08:50 ب.ظ
Unless you might be posting a conference listing, which remains live until the big event date passes, Craigslist limits ads
to specific expiration dates, which vary based with
your location. Craigslist supports red, purple, teal,
olive, blue, black, fuchsia, green, navy and maroon colors.
search all craigslist In it, wait at least two days
and remove the main ad when you post the 2nd one. If you're spamming Craigslist into your stone age, or with these illegally, the results are more severe.
یکشنبه 2 تیر 1398 07:56 ق.ظ

Great stuff. Regards.
cialis savings card prix cialis once a da generic cialis pro cialis 5 mg buy cialis et insomni cialis 30 day trial coupon cialis daily cialis diario compra cialis 5 mg funziona cialis 5 mg para diabeticos
شنبه 1 تیر 1398 04:40 ب.ظ

Kudos. Awesome information!
where cheapest cialis cialis professional from usa opinioni cialis generico cialis name brand cheap buy brand cialis cheap when will generic cialis be available free generic cialis buy cialis online nz cialis generico en mexico generic cialis at walmart
پنجشنبه 30 خرداد 1398 02:50 ب.ظ

This is nicely expressed! !
acheter cialis meilleur pri only now cialis for sale in us enter site 20 mg cialis cost fast cialis online cialis daily new zealand cialis with 2 days delivery interactions for cialis generic cialis 20mg tablets cialis tablets australia generic cialis
چهارشنبه 29 خرداد 1398 04:35 ق.ظ

Truly all kinds of amazing knowledge.
buy cheap cialis in uk interactions for cialis rezeptfrei cialis apotheke generic cialis in vietnam american pharmacy cialis india cialis 100mg cost cialis pills price each enter site natural cialis look here cialis order on line where to buy cialis in ontario
سه شنبه 28 خرداد 1398 05:53 ق.ظ

Thank you, Good stuff!
cialis canada cialis great britain generic cialis soft gels costo in farmacia cialis cialis generika 5 mg cialis pharmacie en ligne cialis name brand cheap how do cialis pills work cialis sans ordonnance cialis without a doctor's prescription
یکشنبه 19 خرداد 1398 05:42 ب.ظ

Fine forum posts. With thanks!
import cialis cialis for sale viagra cialis levitra cialis daily generic cialis with dapoxetine cialis herbs cialis tablets buy generic cialis prices on cialis 10 mg cialis taglich
شنبه 18 خرداد 1398 12:12 ب.ظ

Reliable content. With thanks.
cialis mit grapefruitsaft cialis generique 5 mg cialis australia org cialis generico milano cialis official site generic cialis 20mg tablets free cialis cialis 100 mg 30 tablet purchase once a day cialis cialis 100 mg 30 tablet
شنبه 18 خرداد 1398 02:11 ق.ظ

It's going to be end of mine day, but before end I am reading this great piece of writing to increase my experience.
شنبه 24 فروردین 1398 06:25 ق.ظ

Nicely spoken truly. .
trust pharmacy canadian pharmacy canada best canadian pharmaceuticals stocks canadian pharmacies without an rx canadian pharmaceuticals stocks rx from canada canadian medications north west pharmacies canada northwest pharmacies canadian drug store
چهارشنبه 21 فروردین 1398 12:58 ب.ظ
Hello! I could have sworn I've been to this web
site before but after going through a few of the posts I
realized it's new to me. Anyways, I'm certainly pleased I stumbled upon it and
I'll be book-marking it and checking back often!
دوشنبه 19 فروردین 1398 08:50 ب.ظ
Wonderful beat ! I would like to apprentice while you amend your website,
how could i subscribe for a blog web site? The account helped me a
acceptable deal. I had been tiny bit acquainted of this your broadcast provided bright clear concept
جمعه 16 آذر 1397 11:21 ق.ظ

You've made your point.
purchasing cialis on the internet canada discount drugs cialis cialis 5 mg funziona 5 mg cialis coupon printable interactions for cialis cialis mit grapefruitsaft the best choice cialis woman cialis 20 mg effectiveness cialis daily reviews 200 cialis coupon
چهارشنبه 14 آذر 1397 08:23 ب.ظ

Seriously many of beneficial information.
cialis taglich cialis generika cialis sans ordonnance tadalafilo cialis online napol viagra cialis levitra cialis pills in singapore cialis dosage recommendations cialis price thailand preis cialis 20mg schweiz
چهارشنبه 14 آذر 1397 06:13 ق.ظ

You reported it perfectly.
cialis online napol acheter cialis kamagra cialis soft tabs for sale generic cialis pill online achat cialis en europe generic cialis we recommend cialis best buy side effects of cialis cialis professional yohimbe generic cialis in vietnam
سه شنبه 13 آذر 1397 07:46 ق.ظ

Really quite a lot of terrific material.
discount cialis are there generic cialis buy cialis uk no prescription cialis usa cost discount cialis cialis generisches kanada cialis for sale in europa pastillas cialis y alcoho canada discount drugs cialis cialis 100mg suppliers
دوشنبه 12 آذر 1397 07:50 ب.ظ

Cheers, Fantastic stuff.
cialis tablets buy cialis cheap 10 mg trusted tabled cialis softabs we use it 50 mg cialis dose how to buy cialis online usa cialis australian price cialis generico cialis cuantos mg hay generic cialis tadalafil click now buy cialis brand
دوشنبه 12 آذر 1397 07:25 ق.ظ

With thanks. Ample forum posts.

canada discount drugs cialis cialis rckenschmerzen only now cialis for sale in us il cialis quanto costa safe site to buy cialis online i recommend cialis generico cialis kaufen cialis alternative venta cialis en espaa precios cialis peru
یکشنبه 11 آذر 1397 07:21 ب.ظ

Terrific stuff. Many thanks.
how to purchase cialis on line generic cialis 20mg uk can i take cialis and ecstasy cialis canada on line cialis soft tabs for sale cialis for sale in europa tadalafil 5mg only best offers cialis use cialis generique 5 mg cialis baratos compran uk
یکشنبه 11 آذر 1397 06:53 ق.ظ

You've made your stand quite well.!
cialis daily new zealand estudios de cialis genricos cialis sans ordonnance generic cialis levitra cialis para que sirve india cialis 100mg cost cialis 5mg prix cialis 30 day trial coupon buy brand cialis cheap cialis 05
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
 
 
برچسب ها
پیوندها
آخرین مطالب
 
   
Real Time Web Analytics
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو